Faaliyet AlanlarıSavunma Sanayi Sistemleri


Aselsan Savunuyoruz

Yarım asra varan tecrübemiz, yetkin insan kaynağımız ve inovasyonu odağa alan yaklaşımımızla savunma alanında yüksek teknolojili ürün ve sistemler üretiyoruz.

Komuta kontrol ve görüntüleme sistemlerinden radar ve elektronik harp teknolojilerine, haberleşme sistemlerinden insansız araçlara ve mikroelektroniğe kadar birçok alanda 500’ün üzerinde ürünümüzle Türkiye başta olmak üzere 70’i aşkın ülkenin savunma ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.Kara Savunma Teknolojileri

ASELSAN; özgün sistem tasarımı ve entegrasyonu yaklaşımı ile kara ve deniz platformlarında kullanılabilen silah sistemleri geliştirmekte, üretmekte ve bu sistemler için lojistik destek sağlamaktadır. ASELSAN'ın bu alandaki ürünleri arasında, uzaktan kumandalı makineli tüfek ve bomba atar sistemleri; tank, obüs, havan, çok namlulu roket atar, deniz topları için atış kontrol sistemleri, akıllı mühimmat ve aktif koruma sistemleri yer almaktadır.

Kara ve silah sistemleri faaliyet alanında yer alan Leopard 1 tankları için geliştirilen VOLKAN atış kontrol sistemi ve FIRTINA obüsü için geliştirilen atış kontrol sistemleri ASELSAN’ın ilk ürünleri arasında yer almaktadır.

ASELSAN, küçük ve orta kalibreli silahların kullanım etkinliğini attıran STAMP, STOP, MUHAFIZ, SARP, NEFER ve Anti Tank füzesi entegre edilebilir SERDAR silah sistemlerini geliştirip ürün ailesine dahil etmiştir.

Tank Sistemleri kapsamında; Türk Ana Muharebe Tankı ALTAY ve farklı tanklara yönelik modernizasyon çözümleri için sunulan atış kontrol sistemleri, elektrikli top ve kule takat sistemi, uzaktan komutalı silah sistemi, aktif koruma sistemleri, komuta kontrol muhabere bilgi sistemi, muharebe sahası tanıma tanıtma sistemi, haberleşme sistemleri, lazer uyarı sistemi, yakın mesafe gözetleme sistemi, sürücü görüş sistemi ve teleskopik görüntüleme sistemi ASELSAN tarafından sağlanmaktadır.​

ASELSAN askeri elektronik tasarım alanında edindiği tecrübe ile orta ve büyük kalibre mühimmatlara yönelik olarak elektronik alt sistemler ile desteklenerek yüksek vuruş hassasiyeti sağlayabilen “akıllı mühimmat” geliştirme ve üretim faaliyetleri yürütmektedir.

ASELSAN, muhabere sahasında kara araçlarına yönelik tehditlerin hedef ile buluşmadan önce algılanmasını ve imhasını sağlayan aktif koruma sistemlerine ilişkin etkin çözümler geliştirmekte ve aktif koruma sistemleri üretmektedir.Hava Savunma Teknolojileri

ASELSAN, Hava Savunma Silah ve Füze Sistemlerinin yüksek performans sensör, komuta kontrol, haberleşme ve atış kontrol sistemleriyle entegre olduğu katmanlı hava savunma konseptine uygun sistemler tasarlamaktadır.

ASELSAN yaklaşık 30 yıl kadar önce Stinger Ortak Üretim Programı ile başlayan daha sonra Kaideye Monteli Stinger (KMS) projesiyle devam eden Hava Savunma Sistem çözümlerine Hava Savunma Erken İkaz ve Komuta Kontrol Sistemi (HERİKKS) ve Hava Savunma Radarı ürünlerini eklemiştir. Bu anlamda ASELSAN Hava Savunma Sisteminin üç temel taşı Silah, Sensör ve Komuta Kontrol unsurlarını içeren komple sistemler üreterek başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere dünya ordularına bu alanda çözüm sunma başarısını elde etmiştir.

ASELSAN hava savunma alanındaki 25 yıllık tecrübesi ile KORKUT Kundağı Motorlu Hava Savunma Silah Sistemi, HİSAR Alçak/Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi, Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemleri gibi hava savunma projeleri kapsamında çeşitli kalibre silahlar kullanabilen, füze ve/veya roket atabilen, kara, deniz ve hava platformlarına entegre edilebilen çeşitli hava savunma silah sistemlerinin tasarım, geliştirme ve üretim çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Silahlı Kuvvetlerin envanterinde mevcut olan hava savunma sistemlerinin güncel ihtiyaçlar doğrultusunda modernizasyonunu da gerçekleştirmektedir.Deniz Savunma Teknolojileri

ASELSAN kuruluşundan itibaren kazanmış olduğu bilgi birikimi ve yetenekleri ile başta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı olmak üzere yerli ve yabancı kullanıcıların ihtiyaçlarını dikkate alarak, suüstü ve sualtı platformları için hem yurt içinde hem de uluslararası pazarda ASELSAN markası ile özgün Savaş/Görev Sistemi çözümleri sunmaktadır.

ASELSAN, 2006 yılından itibaren deniz platformlarının savaş ve görev sistemlerinin geliştirilmesi, sistem tasarımı ve sistem entegrasyonu faaliyetlerine devam etmekte olup Deniz Savaş Sistemlerinde yer alan aşağıdaki alt sistemlerin tasarım, üretim, tedarik, test, entegrasyon ve lojistik destek faaliyetlerini yürütmektedir.Uzay Teknolojileri

ASELSAN, sivil ve askeri kullanıcıların Uydu Görev Yükleri ve Uydu Yer Sistemleri kapsamındaki ihtiyaçlarına uygun çözümlerini milli ve özgün olarak oluşturmakta, yer destek ekipmanı tasarım ve üretimi, yer istasyonu kurulumu, görev yükü montaj, entegrasyon ve test hizmetlerini yörüngede test dahil olmak üzere vermektedir.

ASELSAN'ın uzay alanındaki altyapısını güçlendirmek ve dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla nitelikli insan kaynağına ek olarak Isıl Vakum Odaları ile 100.000 (ISO 8) ve 10.000 (ISO 7) sınıfı temiz odaların kurulumlarına yönelik yatırımlar gerçekleştirilmektedir.Siber Teknolojiler

Profesyonel Haberleşme Sistemleri, kamu güvenliği hizmeti veren asayiş ve sağlık kurumları başta olmak üzere, kurum içinde ve/veya kurumlar arası haberleşme ihtiyacı olan kullanıcılara sunulan haberleşme sistemleridir. Günümüzde profesyonel haberleşme sistemleri ses haberleşmesinin yanı sıra veri haberleşmesine de imkan sağlamaktadır. Bu çözümlerde sistemin işletmesi ile kontrolü tamamen kurumun kendisine aittir.

ASELSAN, geliştirdiği telsiz ve diğer haberleşme cihazları ile 1980'li yılların başından itibaren kamu kurum ve kuruluşlarının haberleşme ihtiyaçlarına sistemsel çözümler sunmaktadır. Dünya çapındaki teknolojik gelişmelere uygun olarak her geçen gün çözümler geliştirilip daha hızlı, güvenilir, esnek, mobil ve ekonomik hale getirilmiştir.


Bilgi ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz


Whatsapp Destek