Faaliyet AlanlarıEBİS (Elektronik Beton İzleme Sistemi)


Elektronik Beton İzleme Sistemi (EBİS) ya da “çipli beton” ile inşaat sahasında beton numunelerinin içine yerleştirilen özel çipler sayesinde, elektronik ortamda beton numunelerinin takibinin yapılmasını sağlamaktadır.

Bu çipler yardımıyla numunenin ne zaman kırım testine tabi tutulacağından hangi laboratuvarda kalite kontrolü yapılacağına kadar olan süreçteki tüm bilgiler elektronik ortamda kayıt edilmektedir.

Avantajları :
Betonun kontrolünün daha sağlıklı ve emniyetli olarak yapılması hedeflendiği bu sistemde ülkemizin deprem bölgesi olmasına karşın daha güvenli yaşam alanları sunmaktadır.

EBİS ile birlikte betonun; numunesini alma, numunelerin şantiye çıkışı ve kürleme süreçlerinin gözetim altında olması ve şantiye ve laboratuvar alanlarından beton kalitesini belirleyen hataların, kayıp ve kaçakların önüne geçilerek, güvenli bir numune alım aşaması oluşturulmaktadır.

Bu sistem ile beton numunesi aldığımız yer, zaman ve beton kırım sonuç rapor verileri ile deneyle ilgilenen persolen ve beton numunesi alındığına dair tanık gösterilen teknik personel bilgilerinin elektronik ortamda tutulacağı, tüm ülke bazında, il, ilçe, laboratuvar veya yapı denetim sistemlerinde görülmektedir.


EBİS Elektronik Beton İzleme Sistemi’nin Hedefi :
- Tüm ülke dahilinde beton döküm işleminde, esas alınan standartlara uygun taze betondan numunenin alınması.
- 16 saat – 72 saat zaman aralığında şantiye çıkışı yapıldığının kontrol edilmesi.
- Kürleme sürelerinin kontrolün yapılması.
- Laboratuvar sahasında beton basınç dayanım denetimlerinin yapılması.
- Test kırım sonuçlarının doğru bir şekilde raporlanması.
- Dışarıdan gelebilecek engellerden koruyarak beton numunelerin takibini sağlamaktadır.


Bilgi ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz


Whatsapp Destek