Faaliyet AlanlarıKent Güvenliği Yönetim Sistemleri (Mobese)


Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri kolluk kuvvetlerinin topluma yönelik tehditleri bertaraf etmek amacı ile tasarlanmış sistemlerdendir.

Toplumun ortak kullanım alanlarını; cadde, sokak, kavşak ve stratejik yerleri bazı sistemler aracılığı ile 7 gün 24 saat boyunca izleyip, elde edilen tüm verileri kayıt altına alabilen sistemler bütünü olmaktadır.

Bunlar ; Kamera Sistemleri, Alarm Sistemleri, Plaka Okuma Sistemleri, Yüz Tanıma Sistemleri, Akıllı Kavşak Sistemleri, Trafik Denetleme Sistemleri (TEDES) ve Hız İhlal Tespit Sistemleri gibi çok çeşitli sistemlerden oluşmaktadır.


Bu sistemler aracılığıyla kayda alınan veriler, farklı yazılımlar ile tek bir merkezde toplanarak analizleri yapılmaktadır. Genel olarak önceden MOBESE Sistemleri olarak bilinen Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri Türk polis teşkilatına yurt içinde güvenliği sağlaması konusunda destek bir alandır.

Cadde, sokak ve meydan gibi ortak kullanım alanlarının gün boyu izlenmesi ve takip edilmesi esasına dayanarak işleyen bu sistem, toplumdaki güven ve huzuru sağlamak adına büyük önem taşımaktadır.

Kent Güvenliği Yönetim Sistemleri ile yapılan izlemeler sonrası sistem tarafından kişiler ve araçların plaka bilgileri görüntülü olarak merkeze transfer edilmektedir. MOBESE sayesinde vatandaşlardan gelen ihbar doğrultusunda ilgili noktalar kolaylıkla belirlenebilmektedir ve belirlenen noktalardan gelen veriler ana merkezde toplanarak ilgili birimlere gönderilebilmektedir.


Bilgi ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz


Whatsapp Destek